Ženský orgazmus je pre mužov stále záhadou. Čo o ňom vlastne vieme?

Ženský orgazmus – slastné vyvrcholenie ženy je pre každého muža fascinujúcim divadlom a akousi malou výhrou v sexuálnom živote, pretože nie každá žena (na rozdiel od mužov) po styku aj vyvrcholí. Ak už žena dosiahne orgazmus, tak u každej je individuálny. Čo to vlastne ženský orgazmus je? Ako ho dosiahnuť? Čo o ňom vlastne vieme? Pre viacerých mužov zostáva ženské vyvrcholenie akousi záhadou i dodnes. Záhadou, ktorú ich ale láka spoznať čoraz viac.

Keď žena dosiahne orgazmus

Uspokojiť ženu až tak, že na konci styku vyvrcholí i ona, je snom snáď každého muža. Možno vám to príde kúsok úsmevné, no i to, ak sa mužovi podarí priviesť ženu až k orgazmu, mu dáva pocit jedinečnosti a dôležitosti, ba čo viac, zvýši mu to jeho ego. Plus pridaná hodnota k tomu – sledovať svoju partnerku, ako sa „zvíja“ v slastnom opojení orgazmu, je pre mužov skrátka fascinujúce. Mnoho žien však v snahe, aby povzbudili partnera, orgazmus predstiera. Nechcú totiž svojich miláčikov sklamať a hoci – pre ženy je vraj milovanie samotné krásne i bez toho, aby dosiahli vyvrcholenie (tak to aspoň viaceré tvrdia). Ako to teda s tým ženským orgazmom je a prečo ho ženy nedosiahnu počas milovania rovnako ako muži a prečo ho niektoré dokonca nedosiahnu vôbec?

Ako funguje ženský orgazmus?

Žena môže dosiahnuť orgazmus stimuláciou vagíny, klitorisu alebo stimuláciou ich oboch. To vie azda každý. No to, o čom možno mnohí netušia je, že žena dokáže dosiahnuť orgazmus aj inak – negenitálne, a to prostredníctvom erotogénnych zón ako pery, bradavky, uši, krk či prsty na rukách a nohách.

Žiadnou novinkou tiež nie je, že každá žena prežíva orgazmus individuálne. Ženy na rozdiel od mužov môžu dosiahnuť rôzne druhy orgazmov z rôznych druhov vzrušenia. Komplikované? Nie nadarmo sa hovorí, že zo všetkých druhov orgazmov živočíchov na zemi je ženský orgazmus ten najtajomnejší.

Ale ani to nie je dôvod na zúfalstvo, milé dámy a páni. Za to, že mechanizmus ženského orgazmu je zložitejší, môže samotná príroda. A sexuológovia na to majú odpoveď. Kým u chlapa sa stúpajúce vzrušenie zväčša zavŕši vyvrcholením (ejakuláciou), u žien je to inak. Aj keď žena spočiatku pociťuje vzrušenie, ktoré narastá, no to zvyčajne prejde do fázy takzvaného vyrovnania – a táto fáza môže, ale aj nemusí ďalej pokračovať do orgazmu.

Nezabúdame stále pripomínať, že každá žena je iná. Niektorej stačí, aby sa jej (pre ňu sexuálne príťažlivý) muž čo i len dotkol a už prežíva orgazmické kŕče. Ďalším ženám zas treba dlhú predohru, aby ich muži poriadne navnadili a dotiahli spoločné vyvrcholenie až do konca a potom sú tu také, ktoré zažijú niekoľko orgazmov za sebou. Niektoré ženy sa za orgazmus hanbia a niektoré ho len predstierajú. Niektoré ženy zas tvrdia, že si najlepší orgazmus privedú samé. Pritom stačí tak málo – trošku ponavigovať svojho partnera, aby vedel nájsť ten ospevovaný bod G a tiež spôsob, ako orgazmus u ženy dosiahnuť.

Prečo niektoré ženy nedosiahnu orgazmus?

Pýtate sa, od čoho závisí to, či žena dosiahne orgazmus alebo nie? Predstavte si, že toto je dané geneticky. Približne 5% žien nikdy nezažije orgazmus, dokonca ani pri priamom dráždení klitorisu. To však ale neznamená, že počas sexu nezažijú príjemné vzrušenie. A na to, aby bol sex kvalitný a dostatočne dlhý, sú potrební obaja – žena aj jej milenec.

No nielen kvalitný milenec zaručí, že žena dosiahne orgazmus – V krvi by ženám malo kolovať dostatočné množstvo testosterónu (áno, čítate správne, mužského hormónu). Žena si veľa orgazmu neužije ani pri vysokej hladine dojčenského hormónu prolaktín (a to nemusí ani dojčiť). Tento hormón tiež vzniká pri dlhodobom strese. Aj tu však môže byť kvalitné milovanie nápomocné. Orgazmus nemusí žena dosiahnuť ani pri chronických zápaloch pohlavných orgánov alebo pri gynekologických operáciách (ak chirurg pretne aj nervy zodpovedné za vnímanie rozkoše).

Prečo niektoré ženy nedosiahnu orgazmus?

Existujú aj ďalšie prekážky, kedy žena nedosiahne orgazmus, ba čo viac, stráca chuť na sex. Tie sú ale zväčša vždy v hlave (ženy sú po pôrode či operácii vaječníkov, maternice, necítia sa pre mužov dostatočne atraktívne a pod.). Preto, milí muži, ak tieto riadky čítate, nezabudnite svojej partnerke zakaždým dať najavo, že je pre vás stále príťažlivá a že dobrý sex je korením každého zdravého vzťahu a – že sa za svoju sexualitu nikto nesmie hanbiť.

Čo ste o ženskom orgazme možno netušili

Ak už žena dosiahne vyvrcholenie, zväčša trvá dlhšie, než to mužské. Ženský orgazmus trvá približne 10 až 15 sekúnd, pričom mužská ejakulácia „len“ 5-6 sekúnd. Okrem toho ženy v porovnaní s mužmi môžu zažívať viac orgazmov za sebou alebo zažiť niekoľko druhov iných orgazmov a sú schopné ísť na druhé či tretie kolo oveľa rýchlejšie než muži, ktorí práve vyvrcholili.

Súvisí veľkosť penisu so ženským orgazmom? Absolútne nie. Aj keď sa mnohí domnievali, že tieto dve veci spolu nejak súvisia, nie je to tak. Je totiž vedecky dokázané, že až 75% žien nepokladá veľkosť penisu za dôležitú. Dôležité sú predsa iné veci – sexuálna príťažlivosť, erotický náboj a sexuálne napätie, ktorý medzi dvoma ľuďmi je a tiež – aby si (aj) v sexe rozumeli. A ak aj treba sem-tam svojho partnera navodiť či usmerniť, nie je to nič, za čo by sa mali dvaja hanbiť. No a ak by sme to mali všetko zhrnúť – gro tohto všetkého stojí na zdravom sexuálnom živote alebo zdraví.

Ženský orgazmus vďaka tvrdej mužskej erekcii a dlhšej výdrži

Páni, poďme sa teraz na chvíľku venovať i vám. Ak nie je v poriadku vaša erekcia, jej nástup, tvrdosť a kvalita, či libido alebo vaša sexuálna výdrž, nie je v poriadku ani váš milostný život a sexuálna slasť a vyvrcholenie, ktoré môžete sebe i svojej partnerke dopriať.

Ani tu však nezúfajte – na trhu existujú rôzne prípravky a výživové doplnky, ktoré sú dostupné, bez lekárskeho predpisu a 100% prírodné a bez nežiaducich účinkov. Čo je ale ich úlohou? No predsa spokojnosť muža a ženy v jednom! Ak ste na mieste partnerky, ktorá svojho partnera miluje nadovšetko a chce s ním prežívať aj kvalitný sexuálny styk, darujte mu výživové doplnky pre zlepšenie erekcie a výdrže. Uvidíte, že neoľutujete ani vy, ani váš partner.

Kvalitný milenec vďaka tabletkám Stoporex

Stačí, ak vyskúšate tabletky STOPOREX a sami si vyberiete, či je pre vás vhodnejší typ KLASIK alebo PROLONG. Pýtate sa, aký je medzi nimi rozdiel? Stoporex Klasik zaručí, že bude vaša erekcia pevná, tvrdá a kvalitná, bez ohľadu na to, koľko rokov máte. Teda, že budete vždy pripravení ísť „na vec“ bez toho, aby sa obávali zlyhania.

tabletky na erekciu

Ak potrebujete v posteli vydržať viac, predĺžiť pohlavný styk a dopriať svojej partnerke kvalitný orgazmus alebo vyhnúť sa predčasnému vyvrcholeniu a počkať na to, kým vyvrcholíte obaja spoločne, siahnuť by ste mali po výživovom doplnku Stoporex Prolong, ktorý vám zaručí dlhšiu erekciu a optimálnu sexuálnu výdrž.

Stačí iba pár klikov, preskúmať web výrobcu a dočítať sa potrebné informácie o tomto 100% prírodnom a hor sa do bádania, skúmania a dosahovania ženských orgazmov! Život je krásny, no krátky zároveň, tak prečo ho premárniť bez toho, aby ste si poriadne neužili a neboli kvalitnými milencami pre svoje partnerky. 😉