Ako si vybrať sexshop

Čo tak oživiť svoju spálňovú výbavu o nejakú novú hračku? Alebo dať partnerke či partnerovi originálny darček? Alebo seba potešiť novou pomôckou na masturbáciu? Toto všetko vám splní sexshop, internetový obchod, ktorý ponúka sortiment erotické pomôcky a hračky. Ako ale vybrať kvalitný sexshop a podľa čoho odlíšiť tie, ktoré za to stoja?

Nielen bohatý, ale najmä originálny výber

Prvým dobrým poznávacím znamením je šírka sortimentu a jeho zameranie. Kvalitný sexshop nemusí mať nevyhnutné desiatky tisíc produktov skladom, no dôležité je, aby obsiahol čo najviac z komplexného sortimentu erotických hračiek a pomôcok.

Samozrejmosťou by mal byť výber produktov pre každý účel, techniku alebo praktiku. Análne pomôcky, hračky pre BDSM, masturbátory pre mužov aj ženy, špeciálne pomôcky pre lesbičky či gayov alebo produkty s multifunkčným využitím. Bohatý sortiment znamená možnosť vybrať si bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo preferencie. Populárne sú erotické pomôcky pre mužov ako napr. umelé vagíny alebo rôzne špeciálne vibrátory.

Pokiaľ ide o produkty, všímajte si nasledovné:

  • či je k dispozícii viacero značiek, ideálna je kombinácia overených výrobcov a nejakých nových, ktorí sa snažia hľadať neprebádané cesty
  • veľmi dôležitý je čo najviac detailný popis produktov, či už ide o fotogalériu, ale aj o technické parametre, vlastnosti, charakteristiku a použitie
  • súčasťou sortimentu by mali byť aj produkty na čistenie a údržbu erotických hračiek, kvalitný sexshop vám ich odporučí už počas nákupu hračky
  • určite dobrým znamením je, ak sa sexshop zameriava aj na inovatívne pomôcky, napríklad tie, ktoré môžete spárovať so svojím smartfónom

V kvalitnom sexshope by ste sa mali bez väčších problémov vedieť zorientovať. Základom je jasná a prehľadná štruktúra všetkých hračiek a pomôcok, k tej, ktorú hľadáte, by ste sa mali vedieť dostať za pár klikov. Dôležitý je aj spôsob vyhľadávania, samozrejmosťou by malo byť rýchle vyhľadávanie podľa názvu, značky a vlastnosti produktu.

Ďalšie dôležité kritéria kvality sexshopu

Okrem zaujímavého výberu viete zhodnotiť kvalitu sexshopu aj podľa ďalších kritérií a poznávacích znamení. Niektoré sú jasné už na prvý pohľad, k iným sa dopracujete až počas nakupovania. Čím viac ich nájdete, tým väčšia je šanca na dobrý nákup.

Tu sú podmienky, ako si vybrať kvalitný sexshop:

Zákaznícka podpora: Zákaznícke služby sú alfa a omega každého kvalitného sexshopu. Či už budú mať podobu telefonickej infolinky, pravidelnej podpory cez mail alebo možnosti chatovania naživo priamo počas nákupu, to je individuálne. Poradenstvo pri výbere, pomoc s nákupom a zodpovedanie otázok počas dňa musia byť samozrejmé!

Zákaznícka podpora sex shop

Viac možností doručenia a platby: Čím viac spôsobov platenia a možností doručenia bude sexshop ponúkať, tým lepšie. Okrem klasickej dobierky a platby platobnou kartou je plus, ak umožňuje platiť aj cez rôzne aplikácie, napríklad PayPal a podobne. Pri doručení je dôležité, aby bolo možné nechať si balík poslať tiež do Zásielkovne.

Komentáre, recenzie a hodnotenia: Prv, ako budete niekde nakupovať, skúste si nájsť o danom sexshope nejaké užívateľské recenzie a hodnotenia. Možno ich nájsť napríklad na známom porovnávacom portály Heureka, ale nielen tam. Pozitívne treba vnímať aj to, ak eshop umožňuje komentovanie a zdieľanie skúseností k produktom.

Odbornosť a komplexnosť: V neposlednom rade je dobrým znamením, že sexshop je naozaj kvalitný, aj to, ak sa na erotickú tému zameriava odborne a komplexne. Okrem čo najkompletnejšieho sortimentu by mal takýto obchod venovať čas aj nekomerčným témam, napríklad cez blogy. Ak sa im venuje, je to určite bod k dobru.

Ktorým internetovým obchodom sa vyhnúť?

Podobne, ako aj v prípade ostatných internetových obchodov, aj sexshopov je na trhu veľké množstvo a okrem tých kvalitných sa môžu nájsť aj tie, ktorým sa treba vyhnúť. Rozoznáte ich podľa niekoľkých znamení. Tým asi najdôležitejším je slabý sortiment, či už ide o výber rôznych typov alebo značiek, prípadne ponuka neznámych značiek.

Veľa môže napovedať aj slabá kvalita grafického a informačného prevedenia sexshopu. Málo obrázkov, takmer nulový popis k produktom, problematické vyhľadávanie a neprehľadnosť v sortimente, to všetko sú veci, ktoré by vás mali okamžite varovať.

Vyhnúť sa treba aj sexshopom, ktoré ponúkajú veci iba z Ázie. Môže ísť iba o napodobeniny, druhým problémom bude aj doručenie. Ak nie je produkt skladom, môžete na jeho dodanie čakať pokojne aj mesiac. Oblúkom sa vyhýbajte tiež sexshopom bez infolinky či online podpory a tým, ktoré majú slabý výber spôsobov dopravy a platby.

Nakupovanie v sexshope má svoje výhody!

Ak ste sa začali nebodaj obávať o to, či dokážete nájsť kvalitný sexshop a začali ste si klásť otázku, či nie je náhodou lepšie ísť nakupovať do kamenného obchodu, tieto riadky vás presvedčia. Online nakupovanie má veľa výhod, vrátane sexshopov.

Tu sú benefity a plusy, ktoré najviac stoja za to:

  • pohodlie, nikam nemusíte osobne chodiť, s nikým sa nemusíte osobne stretávať, nákup aj doručenie vybavíte z pohodlia domova aj z obývačky
  • rýchlosť a úspora času, nakupovanie je záležitosťou iba zopár minút, objednávka je vecou pár kliknutí a do 1 až 2 pracovných dní je tovar doma
  • jednoduchosť, zaobídete sa aj bez hotovosti, platiť totiž môžete priamo online, nákup vybavíte cez počítač, notebook, tablet alebo aj smartfón
  • oveľa väčší a bohatší výber, či už ide o rôzne typy konkrétnej pomôcky a jej prevedenie, ale aj všeobecne o erotický sortiment celkovo

So širokým výberom súvisí aj cenový benefit, čiže výhodnejšie ceny. Internetové obchody majú totiž väčší odber tovaru a väčšie skladové zásoby, erotické hračky a pomôcky tak vedia nakupovať za oveľa výhodnejších podmienok. Samozrejmosťou sú pravidelné zľavy, akcie alebo výpredaje, úspora oproti kamennému obchodu je viditeľná.

Zabudnúť nesmieme pochopiteľne ani na diskrétnosť a anonymitu. Nikto sa nedozvie, že ste niečo kupovali a to isté platí aj v prípade platby a prevzatia. Kvalitné sexshopy posielajú produkty v anonymnom balíčku bez označenia alebo reklamy a jeho prevzatie si viete dohodnúť aj v Zásielkovni, balíček tak vôbec nemusí prísť domov.

Pridaj komentár